Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

İphone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

İphone tamiri yapan firmalar telefonlarda sıklıkla pil yani batarya değişim işlemi yapmaktadır. Uzun yıllar kullanım sonucu telefon bataryalarında bu sorunun yaşanması muhtemel. Yaklaşık olarak iphone kullanıcılarının %80’i telefon kullanımında 18 ila 24 ay arasında bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorun şarj edilmeyi zorlaştırmanın yanı sıra telefonlarda hızlı şarj bitmesine de olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda telefonlarda aşırı derece de ısınmalar da bataryanın beraberinde getirdiği bir diğer sorundur. Bu sorunların ortadan kaldırılması için telefon bataryalarının değiştirilmesi gereklidir. Bu işlem için imdadımıza iphone tamiri yapan firmalar koşuyor. Firmaların yanı sıra kullanıcılarda bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilir. Fakat bu batarya değişimi işlemi yapılırken birtakım hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Bu hususları aşağıdan maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

İphone Batarya Değişimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

-Batarya değişimi işlemi yapılırken ışıklandırması iyi bir ortam seçilmelidir. Bunun başlıca nedeni telefon parçalarının ufak oluşudur. Bu ufak parçaları iyi görmenizde ışıklı bir ortam sizlere yardımcı olacaktır.

-Değişim için ışıklandırması iyi bir ortamın yanı sıra temiz bir alanda da çalışmanız parçaları kaybetmenizi engelleyecektir.

-Telefondan sökülen vidaları guruplamanız değişim işlemini hızlandırmanıza olanak sağlayacaktır.

-Yapıştırıcı daha gevşek bir hale getirmek için parçaya ısı uygulamanız gereklidir. Fakat bu ısı işlemi yapılırken cihaza zarar vermemeye dikkat edilmelidir.

-Telefonda esnek kabloların bulunduğunu unutmamalısınız. Bunun için ekstra dikkatli olmanız gereklidir.

İphone Batarya Değişimi Yapan Firmalar

Bu değişim işlemini her ne kadar yazılı olarak anlatsak da uygulamalı bir anlatımın yerini tutmayacaktır. Bunun için videolu bir işlemle değişimin yapılması konuya daha vakıf olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca bu işlemi ilk defa yapıyorsanız herhangi bir sorunla karşılaşmamak için iphone tamiri yapan firmalarla iletişime geçmeniz gereklidir. Bu işlemi uzmanlıkla gerçekleştiren firmalar sizlere en doğru çözümü sunacaktır. Bu firmalardan biri olan Tamir Edilsin firmamız bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunmaktan mutluluk duymaktadır. 15 yıllık tecrübeyle sektörde öncü olan firmamız iphone tamirinin yanı sıra kullanıcılarına macbook tamiri, bilgisayar tamiri gibi hizmetlerde vermektedir.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin