Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

SSD Hard Disklerin Faydaları

SSD Hard Disklerin Faydaları

Gelişen bilgisayar teknolojisinin hızına neredeyse yetişemediğimiz şu zamanlarda son birkaç yıldır moda haline gelen ssd hard disklerin ne olduğunu biliyor musunuz?

SSD Nedir?

SSD hard diskler bildiğimiz normal hard disklerden ayıran en önemli özelliği normal hard disklerden 100 kat daha hızlı çalışması diyebiliriz bu hızı sağlayan ise ram yapısı gibi olmasıdır yani normal hard disklerin içindeki plakalardan olmayışı ve bu plakaya yazma ve okuma hızının etkisinin tartışılmaz bir şekilde üstün olmasından dolayı ssd hard diskler son zamanlarda oldukça popüler hale geldi yazma ve okuma hızından oldukça başarılı olan ssd hard diskler bilgisayarımızda ram oranı yüksek olan özellikle 8 GB ve sütü bilgisayarlarda sabit diskin ram hızını yetişememesi ile oluşabilecek donma problemlerini ortadan kaldırıyor ayrıca bilgisayarımızda açtığımız uygulamalarda programlarda ram ile hızını düşünecek olursak eğer mutlaka ssd hard diski olan bilgisayarlar üstün olacaktır bu üstünlük bilgisayarın performansına 100% etki etmesi olanaksız değildir.

SSD Diskler Bilgisayar Performasını 100% Etklilemektedir.

SSD diskler ram yapılarına benzer ancak bu ramlarda olduğu gibi kısa süreli kayıt süresini sizin istediğiniz zaman silmenizi sağlayacak kadar uzun süreye kadar çıkmıştır.

Bilgisayarınızda oyun veya ağır programlar kullanıyorsanız ve bilgisayarınızın ram kapasitesi yüksel olduğu halde donmalar ile karşılaşıyorsanız şayet bilgisayarınızın bir ssd hard diske ihtiyacı vardır. Bu alacağınız ssd diskler ile çözüm olacaktır derdinize. Bilgisayarınızın performansını kontrol ederek asıl ihtiyacınız olanın ne olduğuna tabi siz karar vermelisiniz bu performansı nasıl göreceğinizi adım adım anlatalım bir de. Çok basit bir çözüm görev yöneticinizi açın ve donma yaşandığı zamanlarda performans bölümünde yer alan disk bölümü hard diskiniz olacaktır bunun yanında ise CPU yani işlemciniz hızı kullanım oranını grafiksel olarak göstermektedir ayrıca ram yani bellek kısmından da ram ile ilgili performansını da inceleyerek karar vermenizde fayda olacaktır.

SSD hard diskler bilgisayarınızda kullandığınız programın veya uygulamaların arka planda çalışması halinde yeni bir program açmanızda oluşan ana problemleri giderecektir. SSD hard diskleri takmanız için mutlaka bir bilgisayar servisi veya laptop servisine gitmeniz gerekmektedir servis gözetiminde takılması gereken bu tip işlemleri kendiniz denememelisiniz aksi halde bilgisayarınızda oluşabilecek arızalar ile bütçenizi zorlamış olabilirsiniz. Bilgisayar servisler tarafından takılması daha uygun olan ssd disklerin içine tamir edilsin tarafından format atılmış yani işletim sistemi yüklenmiş olarak teslim edilecektir.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin