Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

İphone Telefonlarda Yaşanan Genel Arızalanmalar ve Çözümleri

İphone Telefonlarda Yaşanan Genel Arızalanmalar ve Çözümleri

Kimse iphone tamiri yapan firmaların eline telefonlarını bırakmak istemez. Telefonlarda yaşanan arızalanmaların sonucunda bu firmalara ihtiyaç duyulurken yaşanabilecek belli başlı sorunları biz kullanıcılarda rahatlıkla giderebilir. Eğer kendinizin çözemeyeceği türden sorunlar ile karşılaşmanız halinde iphone servis yada bayilerinden destek almanızı öneriyoruz.Dilerseniz iphone telefonlarda sıklıkla yaşanan sorunlara ve bu sorunların çözümlerine geçelim.

Uygulamalarda Yaşanan Problemler

Hepimiz uygulamayı açarken veya kullanırken sorunlarla karşılaşmışızdır. Bu yaşanması istenmeyen durumlarda en basit çözüm yöntemi uygulamayı yeniden başlatmaktır. Bunun için home tuşuna çift tıklayıp sorun yaşadığımız uygulamayı yukarı doğru kaydırmalıyız.

Yeniden Başlatma İşlemi

Leptop ve masaüstü bilgisayarda sıklıkla başvurduğumuz yeniden başlatma işlemini aynı şekilde telefonlarda da uygulayabiliriz. Örneğin telefon hiçbir şekilde yanıt vermiyorsa telefonu kapatıp açmamız bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Bu işlemi yapmamıza rağmen telefon düzelmiyorsa telefonu yarım saat sarj edip öyle yeniden başlatmalıyız.

İnternet Bağlantısı Sorunu

Ara ara telefondan wifi’e bağlanmak istediğimizde işlemin başarısız olmasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Bu sorunu düzeltmek için telefonu uçak modunda 30 saniye bekletmemiz gereklidir. Sorun halen devam ediyorsa ağı unut seçeneğine tik atarak şifreyi tekrardan girmelisiniz. Bu adımları uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa sorun ağdan kaynaklı olabilir.

Alınması Gereken Güncellemeler

Yaşanabilecek sorunların başlıca nedeni telefona güncelleme almamızdan dolayı kaynaklanıyor olabilir. Bildiğiniz gibi güncellemeler var olan problemleri ve telefona yeni özellikler kazandırmak için yapılmaktadır. Bu güncellemelerden uzak kalmanız telefonda birtakım sorunlarla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

Aşırı Pil Tüketimi Sorunu

Telefonun hızlı şarj tüketmesinden şikayetçiyseniz pil kullanımını kontrol etmeniz gereklidir. Bunun için ayarlardan pil bölümüne girmelisiniz. Bu alandan pil tüketimi yapan uygulamaları kontrol ederek çok pil yiyen uygulamaları durdurmalısınız. Bu işlem içinde ayarlardan genele gelerek arkaplan uygulama yenileme alanına girmelisiniz bu alandan arka planda hızlı şarj tüketen uygulamayı kolay bir şekilde durdurarak yaşanan problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Yedeklemeler Hayat Kurtarır

Telefonda sorunun ne zaman karşımıza çıkacağını kestiremiyoruz. Bir gün ortada bir şey olmadan telefonun bozulması sorunuyla karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda format tek çözüm yöntemiyse verilerimizi kaybedebiliriz. Bu tür kayıpların yaşanmaması için telefonu düzenli aralıklarla yedeklememiz gereklidir. Bunun için iphone telefonlarda iCloud uygulaması kullanılırken Android telefonda bu işlem Google yedekleme ile yapılabilir.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin