Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

İphone Ekran Sorunları

İphone Ekran Sorunları

İphone tamiri yapan firmaların sıklıkla içli dışlı olduğu yapının ismi LCD’dir. LCD telefona dokunmatik özelliğini vermekle görevlidir. Bu LCD ekran telefonun ön camı ile birleşik şekilde kullanıcıların ellerine ulaşmaktadır. Telefonu dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlamak LCD ve ön camın birleşik olmasındaki asıl amaçtır.

İstenmeyen telefon kırılmalarının önüne geçilmesi için ön cam faaliyete girmektedir. Telefon kırığının büyüklüğü veya arızanın şiddeti ön camı kırıp LCD ekrana zarar verebilmektedir. Zarar gören LCD ekranda görüntüde arızalanma ve ekranın gelmemesi gibi sorunlarla karşılaşılır. Bu sorunlara çözüm olarak iphone tamiri yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Yaşanan arızanın büyüklüğüne göre müdahalede bulunan firmalar küçük çaplı kırılmalarda veya çatlamalarda ön camı değiştirmektedir. Fakat arızanın büyüklüğü LCD ekranı değiştirmeye kadar gidebilmektedir.

İphone Ekran Değişim Fiyatları

Ön cam değişimi işlemi ekranın tamamının değişimden daha avantajlı olduğu notunu da hatırlatmakta fayda var. Kırılan veya çatlayan camlarda genellikle telefon dokunmatiğinin çalışmaması, görüntünün alınamaması gibi sorunlarla kullanıcılar karşılaşmaktadır. Bu sorunların yanı sıra telefonunuz az da olsa ekrana görüntü veriyorsa o kadarda endişelenmenize gerek yoktur. Bunun nedeni telefonun LCD ekranın değil de ön camının kırılmasıdır. Az öncede belirttiğim gibi ön camı kırılan telefonlarda bakım maliyeti daha azdır. Bu maliyet durumu firmadan firmaya değişiklik gösterse de iphone telefonun markasına göre bu fiyatlandırma 100tl den başlayıp artmaktadır. Tabi LCD ekranlarda yaşanan kırıklıkların maliyeti ön cama oranla bir hayli fazladır.

İphone Ekran Değişimi ve Cam Değişimi Arasındaki Farklar

Bilindiği üzere telefonlar yapısı gereği üç katmandan oluşmaktadır. Bunlar ön cam, dokunma paneli ve LCD ekrandır. Bu alanların bozulması ekrana verilen görüntü kalitesini bozmakta veya ekrana hiç görüntü vermemektedir. Genellikle ekrandaki bozulmaların sebebi ön cam iken ekranın hiç yanıt vermemesinin sebebi ise LCD ekrandır. Ön cama oranla daha maliyetli bir işlem olan LCD ekranın değişimi kullanıcıların canını oldukça sıkmaktadır. 400tl gibi fiyatlandırmalarla başlayan bu işlem telefonun modeline ve firmaya göre artış göstermektedir.  

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin