Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Anakart Arızaları Neden Oluşuyor ?

Anakart Arızaları Neden Oluşuyor ?

Bilgisayar tamiri işlemlerinde en çok karşılaştığımız problemlerden biri ise anakart problemleridir. Ana kartlarda oluşan birçok farklı nedenlerden oluşabilecek arızaları vardır bu arızaların nereden kaynaklı olduğunu bulması uzmanlık ister uzman kişilerce yapılması gereken tamir işlemleri oldukça karışık bir tamir işlemleri yapılmaktadır. Tamir işlemlerinde uzman kişilerce devrelerde oluşabilecek arızalar veya güç kanyağından dolayı oluşabilecek arızalar oluşabilir. Bu arızların tamiri ne kadar tutacağı hakkında kesin bir ücret belirtilmesi doğru olmaz bu arızaların net olarak nereden kaynaklı olacağını bulmak gerekiyor. Gerekli işlemler yapılaması için bilgisayarınızın net olarak tamiri yapılmadan önce mutlaka iyice araştırmanızı öneriyoruz ki birçok kötü niyetli tamirci sağlam olan parçaları sağlam olduğu halde size bozuk gibi aktararak bilgisayarınızın tamirinde fazla ücret ödemenize neden olabilecektir.

Ana kartlarda genellikle oluşan arızalar ise şunlardır.

  • Ekran Kartı ile ilgili sorunlar; Ana kart ile birleşik olan ana kartlarda oluşan bazı arızaların neden olduğu arızalar ile karşılaşabilirsiniz bu arızaların çözümü kesinlikle uzman kişilerce yapılmalıdır.
  • Klavye Sorunları; ana kartlara bağlantısı ile klavye soketlerinde oluşan problemlerin neden olduğu sorunlar ile alakalı problemleri kendinizin çözemeyeceği kadar zorlu problemlerdir bu neden ile kesinlikle uzmanlara başvurunuz.
  • İşlemci sorunları; işlemcilerde oluşan arızlar genellikle ısınma ile oluşan arızlardır bu arızaların genel sebebi çok fazla sebebi olabilir bu arızaların genellikle bakım yapılmamasından olur bu arızalarında bakım yapılması durumunda bilgisayarınızda herhangi bir sorunlar ile karşılaşmayacak tırsınız.
  • Ram Arızaları; Ramlarda oluşan bazı nedenlerden dolayı arızalar oluşturabilir bu arızalarında birçok farklı sebeple oluşabilir.

Bilgisayar tamiri uzman kişilerce yapılası gereken işlemlerdir uzman kişilerce yapılmayan işlemlerde kısa süre sonra tekrarlayabilir ya da başka arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu arızalarda macbook tamiri

Daha fazla uzmanlık istemektedir nedeni ise macbook bilgisayarlardan biraz daha fazla dikkat istemesidir ayrıca macbook bilgisayarlarda yedek parça maliyeti normal bilgisayarlara göre daha pahalı olmasından dolayı ürünlerinizi bilgisayar tamiri yapan her yere götürmemeniz gerekmektedir.

Tamir edilsin olarak biz macbook bilgisayarınızın, masaüstü bilgisayarlarınızın veya diğer laptoplarınızın tamirinde ücretsiz kargo imkânı ve yerinde hizmet ile anında hizmet sunmaktayız.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin