Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Akıllı Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

Akıllı Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

Akıllı telefon sektöründe önde gelen firmalardan biri olan samsung markası telefon sektöründe oldukça önemli yere sahiptir Güney Kore merkezli bu şirket özellikle son zamanlarda telefon sektöründe büyük önem arz etmektedir. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üreten şirket genellikle son zamanlarda oldukça popüler olan modellerde telefonlar çıkartarak kendinden çok sık bahsettirir hale gelmiştir.

Samsung telefon tamiri yapan firmalarda en çok karşılaşılan problemlerden biri olan donma sorunlarıdır.

Android akıllı telefonlarda çok sık karşılaştığımız donma problemleri ile çok fazla karşılaşır hale geldik ancak son çıkan telefonlarda bu donma problemi oldukça az olsa dahi android işletim sistemine sahip olan neredeyse tüm akıllı telefonlarda bu sorun çok fazla gözükmektedir. Bu sorun ile karşılaşan birçok kullanıcının ilk yaptığı iş Türk usulü kapatıp açmak olmaktadır.

Hafızanın dolması donma problemine neden olabilir. Bu neden ile telefonunuzda mutlaka hafıza kartı olmalı ve telefonunuzda olan verilerin birazını bu hafıza kartına aktararak veri ile telefondaki donma problemini azaltabilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamalar; Arka planda çalışmakta olan uygulamalar akıllı telefonunuzun ram kapasitesinden bir miktar kullanmaktadır bu neden ile telefonunuzu her zaman yavaşlatabilecektir bu arka planda çalışan uygulamalar gereksiz ise mutlaka kapatmalısınız ayrıca arka planda çalışan uygulamalar telefonunuzun şarjını daha hızlı bitmesine neden olacaktır.

Gereksiz pil kullanan uygulamalar; Gereksiz yere arka planda çalışmakta olan bazı uygulamalar akıllı telefonunuzda oluşabilecek batarya sorunlarına yol açabilir ve bu uygulamalar pilin hızlı tükenmesine neden olacaktır bu durumda telefonunuz kendini daha az pil tüketimi için birtakım işlemler yaparak yavaşlamaya ve donmaya neden olacaktır.

Gereksiz ve işinize yaramayan dosyaları silin mesela eski mailleriniz zaten gmail ya da Hotmail hesabınızda olan bu maillerinizi telefonunuzda saklamanız işinize yaramaz ise silmenizi öneririz.

Gereksiz yere kullandığınız şarj tasarruf programları veya virüs programları akıllı telefonlarınızda oluşan bazı donmalara neden olmaktadır bu neden ile telefonunuzun donmasına zemin hazırlamış olacaksınız bu uygulamaların çoğu telefonunuzun hızlanmasını değil de yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu uygulamalar hem şarj hem de veri gereksizliğine yol açmaktadır.

Akıllı telefon tamiri yaptırmanız gerektiren durumlar olmasında telefonunuzu mutlaka yedeklemenizin açık olmasına özen gösteriniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin