Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her geçen gün gelişen teknoloji beraberinde piyasaya yeni telefonların çıkmasına da olanak sağlamıştır. Günümüzde yeni alınan telefonun birkaç ay geçtikten sonra bir üst sürümünü görmek ve telefonumuzun eskidiğini düşünmek biz kullanıcıların canını oldukça sıkmaktadır. Ayrıca zamanla eskiyen telefonlar için akıllı telefon tamiri yapan firmalara başvurmaktayız. Bu durum bizlere maliyet açısından büyük yaptırımlar uygulayacaktır. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmayıp alınan telefonun uzun süreli kullanmak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri dikkate alarak bir seçim yapmalısınız.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bu hususlar dikkate alındığında ortaya güzel ürünlerin çıkmasının yanı sıra bu durum bizleri akıllı telefon tamiri yapan firmalara da muhtaç etmeyecektir. Lafı fazla uzatmadan dilerseniz şu hususlara geçelim.

İşlemci Serisi
Apple bir ürün alıyorsak bunun için zaten seçeneklerimiz çok kısıtlıdır. Fakat Android işletim sistemli bir cihaz alacaksak bunun için dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bildiğiniz üzere işlemci telefonların hızını etkileyen en önemli faktördür. Günümüzde Qualcomm'a ait Snapdrgon işlemcileri en çok kullanılan işlemciler arasında yerini alıyor. Snapdrogun'un 800e ait olan işlemcileri daha iyi olmakla beraber 600 ve 400 serileri orta segmentli telefonlar için geçerlidir. Durum böyle olunca 600 ve 400 oranla 800 olan bir işlemciyi seçmek daha akıllıca bir hareket olacaktır.

RAM Kapasitesi
Telefonların performansının etkili olmasında en büyük rolü işlemciden sonra ram üstlenmektedir. Sistemde var olan ramin kapasitesi her ne kadar fazla olursa telefon bir o kadar hızlanacaktır. Günümüzde ram kapasitesine sahip cihazlar 1 ila 4 arasında değişmektedir ki bu sayılar da her geçen gün artış görmek mümkün. Bu durumu dikkate alarak telefon seçimi yapmanız sizlere olumlu yönde yansıyacaktır.

Ekran Dayanıklılığı
Cihazda en çok içli dışlı olacağınız alan ekranlardır. İşlemcisi iyi rami yüksek fakat ekranı dayanıksız bir ürün almak saçma olacaktır. Aynı zamanda ekranın arkasında donanımların bulunmasından dolayı ekranın sağlamlığı da önemlidir. Bunların dışında alacağınız üründe ekranın çözünürlüğü, dokunmatiği gibi özellikleri de dikkate almalısınız.

Depo Alanı
Resim video gibi dosyalarınızın asıl bulunacağı alan depodur. Deponuz yüksek boyutta olup %25 alanı boş kalırsa ürününüz hızlı çalışacaktır. Aynı zamanda telefonun dahili deposunun yanı sıra desteklediği hafıza kartı boyutlarını da ürünü alırken dikkat etmelisiniz.

Pil
Telefonların uzun süreli kullanmak istiyorsak tercihinizi yüksek mAh değerine sahip bataryalı ürünlerden yana kullanmalıyız. Pilin mAh değeri 3000den fazlaysa pil ömrümüz aynı şekilde artacaktır. Ömrü yüksek olan cihazlarda birçok işimizi rahatlıkla giderebiliriz.

Kamera Özelliği
Birçok kişinin telefonlarını değiştirmesindeki başlıca sebep kameranın kötü çözünürlüğüdür. Çözünürlüğü düşük kameralar fotoğraf kalitesinin düşmesine sebebiyet verecektir. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için ön ve arka kamerası yüksek çözünürlüğe sahip ürünleri tercih etmeliyiz. Çözünürlüğün yanı sıra cihazın çok iyi diyaframı ve sensörü de olmalıdır.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin