Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Akıllı Telefon Sıvı Temasından Korunma Yolları Nelerdir?

Akıllı Telefon Sıvı Temasından Korunma Yolları Nelerdir?

Ülkemizde neredeyse tüm marka akıllı telefonların fiyatı oldukça pahalanmış durumda, telefonların ufak bir zarar görmesi bile can sıkıcı bir durum olabiliyor. Telefonu aldıktan sonra taksiti bitene kadar üstüne kaç farklı modelde yeni telefon çıkacak aklımızda bir rakam bile beliremiyor ki günümüz dünyasında çok hızlı gelişen teknolojiye aldığımız telefonun taksiti bitene kadar yetişemiyoruz durum böyle iken telefonlarımızı sağlıklı kullanamayıp arızalanması bizim için oldukça zor duruma sokabilmektedir bu neden ile telefonumuzun dış etkenlerden korumak için elimizden geline her zaman yapmaya çalışırız.

Akıllı telefonları nasıl koruyoruz?

Akıllı telefonların ekranlarını korumak için kırılmaz cam olarak satılan ekipmanlardan alıyoruz ancak bu aldığımız ürünün kalitesi çok önemlidir. Kılıfla kullanmamız telefonun ne kadar zararına olsa da ne yazık ki düşmesi halinde zarar almaması için kullanmaktayız. Ancak aldığımız kılıfın ısı transferini sağlaması için hava geçirgen olmasına özen göstermelisiniz.

Akıllı Telefonların Sıvı Temasında Ne Yapmalıyız?

Yeni çıkan bazı modellerde sıvı temasına ve tozlara karşı koruma olsa dahi bazı model telefonlarda ne yazık ki bu koruma yok hal böyle iken telefonumuzun sıvı teması olabilecek durumlardan kaçınmalıyız.

İlk Aşama Telefonu kapatmanız olmalıdır. Yeni çıkan telefonlarda akıllı kısa devre koruması olduğundan kendini hemen kapatacaktır ancak bazı telefonlarda yok bu neden ile hemen telefonunuzu kapatınız ve bataryası çıkartılabilir durumda ise bataryasını çıkartınız.

Nem Emici Silika Jel Kullanınız. Bu maddeye yabancı değiliz aldığımız ürünlerde nem emici olarak bilinen silikon jel kullanmamız telefonların sıvı temasında oluşacak nemi emecektir. Pirin ile nem emici özelliği olduğundan dolayı pirin içine koyarak da telefonunuzun içinde oluşabilecek olan nemin emilmesini önleyebilirsiniz bu sayede telefonunuzun zarar görmemiş olacaktır ancak en telefonunuz açılmaması halinde markası ne olursa olsun en yakın servise götürmeniz de fayda olacaktır.

Sıvı teması olmuş bir Akıllı Telefon Tamiri yaptırmadan önce mutlaka açılabilir durumda ise telefon yedekleme yapmanızı öneriyoruz.

Her ne kadar okuyarak bir şeyler yapmak isteseniz de telefonunuzda bir kalıcı hasar oluşmaması için en yakın iphone tamiri ya da samsung tamiri yapan servise giderek telefonunuzu kontrol ettiriniz eğer gidecek imkânınız yok ise 0212 213 84 24 telefon numarasını arayarak telefonunuzu kargoya verebilir hızlı ve ücretsiz kargo ile telefonunuzun tamir edilmiş halini sizlere göndermiş olacağız.

 

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin