Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Akıllı Telefonlar Neden Isınır?

Akıllı Telefonlar Neden Isınır?

Günlük hayatta akıllı telefonları kullanırken sık sık yüksek oranda sıcaklıklarla karşılaşmışızdır. Bu sıcaklıklar telefonu yavaşlatmasının yanı sıra cihazı kullanılamaz bir hale getirmektedir. Bu sorunu çözmek için her ne kadar akıllı telefon tamiri yapan firmalar imdadımıza yetişse de bu sorunu biz kullanıcılarda rahatlıkla çözebiliriz. Dilerseniz konuyla alakalı sorunları ve bunların çözüm yöntemlerine aşağıda değinelim.

Akıllı Telefonların Isınmasındaki Başlıca Durumlar
Telefon kullanıcılarının sıklıkla başı dertte olduğu alanlardan biri cihazın haddinden fazla ısınmasıdır. Bu problemin başlıca nedenlerini aşağıda maddeler halinde açıklamalarıyla beraber bulabilirsiniz.

Batarya Kaynaklı Isınmalar
Telefon ısınmalarında en büyük rolü bataryalar üstlenmektedir. Telefonunuzun arka kısmının sıcak olmasının sebebi telefonunuz değil bataryadır. Fazla şişen batarlar telefonun hızla ısınmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumdan kurtulmak için cihazınızla uyumlu bir batarya almalısınız. Yeni bataryanız sizleri bu dertten kurtaracaktır.

Şarj Kaynaklı Isınmalar
Cihazınız şarjdayken normalden fazla ısınıyorsa bunun sebebi telefonunuzdur.  Orijinal şarj cihazlarıyla telefonunuzu şarj edilmemesi zamanla ürünün bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bu kötü durumla karşı karşıya kalmamak için orijinal bir şarj cihazı kullanmalıyız. Bu ürünü kullanmadığımız veya ürünümüzle alakası olmayan bir şarj aleti kullandığımız taktirde telefonun şarj giriş soketinin de bozulmasına sebebiyet verebiliriz.

Donanımsal Sorunlar
Telefonunuz ısınıyor fakat bu durum bataryadan kaynaklı değilse sorun büyük bir ihtimal donanımsaldır. Donanımsal sorunlarımızı gidermede akıllı telefon tamiri yapan firmalar işimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda telefon ekranında da birtakım ısınmalarla karşı karşıya kalıyorsak yine bunun sebebi donanımla alakalıdır. Fakat bunların dışında bir sorunla karşı karşıyaysak tamir yapan firmalara ihtiyacımız yoktur. Çünkü bu sorunları kendimizde giderebiliriz. Dilerseniz kendimiz halledebileceğimiz şu sorunlara ve çözümlerine bir göz atalım.

Akıllı Telefonların Isınma Sorununa Çözümler
Telefondaki ısınma donanımsal veya şarj aletinden kaynaklı değilse bunun birkaç sebebi vardır. Bunları aşağıda çözümleriyle beraber bulabilirsiniz.

Arkaplan Uygulamaları
Arkaplan da çalışan işlemler ve uygulamalar telefonun ısınmasındaki başlıca etkendir. Bu sorun hiç beklenmedik şekilde karşımıza çıkıyorsa bunu çözmek için telefonumuzu da sırasıyla ayarlar - uygulamalar alanına gelerek işlem yapmadığımız uygulamaları kaldırmalıyız. Açılışta ve sistem boştayken çalışan bu uygulamalar kaldırıldığında sistem hafifleyip soğuyacaktır. Aynı zamanda telefonumuzu ara ara kapatarak da ısınmaya karşı önlem alabiliriz.

Tadında Kullanmak
Akıllı telefonlarda sıklıkla oyun oynama, müzik dinleme, video izleme gibi işlemleri yapmaktayız. Bu işlemlerin sürekli olarak bıkmadan yapılması sistemin yıpranmasına sebebiyet verecektir. Donanımların zamanla eskimesiyle karşımıza ısınma problemleri çıkacaktır. Her şeyi kararında ve cihazımızı düzgün bir şekilde kullanarak bu sorununun üstesinden gelebiliriz.

Eskiyen Donanımlar
Telefonunuzda zamanla eskiyen veya belirli bir hacmi olan cihazları gerek yüksek sistem isteyen oyunlarla gerek bıkmadan izlenen videolarla zorlayabilirsiniz. Bu zorlamalar telefonun yavaşlayıp donmasına sebebiyet verebilmektedir. Yüksek sistem gereksinimi isteyen uygulamalardan kaçarak bu sorunun üstesinden gelebiliriz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin