Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Bilgisayar Tamiri Yaptıranlar Dikkat!

Bilgisayar Tamiri Yaptıranlar Dikkat!

Gelişen teknoloji ile tüm elektronik aletlerin olduğu gibi bilgisayarlar teknolojisi de sürekli olarak değişmektedir bu değişiklikler ile bilgisayarlarda olan arızaların da çeşitleri çokluğu uzman bilgisayar servislerinin ücretleri ile dar gelirli müşterilerin ucuza kaçmasına neden oluyor peki bu ucuz malzeme ile onarım ve ürünlerdeki kullanılan işçilik ne kadar iyi ve kaliteli hiç düşündünüz mü? Bilgisayarınızı onarımında kullanılan parçaların kalitesinin düşük olması bilgisayarınızın da ömründe önemli rol oynamaktadır .Örneğin ekran kartı arızalarında uzman olmayan bir servisin size belirteceği ilk çözüm ekran kartının değişmesi değişmesinden yana olacaktır tabi yeni katılan ekran kartının kalitesi veya takılmış olan ürününü ne kadar sağlam olduğu şüphelidir her servis bizim ürünlerimizin garantisi var sorun olduğunda getir hallederiz gibi bir yetkili ile karşılaşıyor takılan ekran kartının sıfır parça olduğunu bakmak isteseniz arkasında ekledikleri barkod ile garanti dışı kalması muhtemeldir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yetkili servislere gittiğinizde ise onarım maliyetinin bilgisayarın ücretinden fazla çıktığı bile görülmektedir ucuz olsun ama kaliteli bir işçilik istiyorsanız eğer her zaman güvendiğiniz servislere götürmeniz gerekiyor uzman kadrolu ve uzun zamandır Bilgisayar Tamiri işleri yapan firmalar her zaman bu işlerin üstesinden gelmektedir uzman firmaları bilgisayar tamiri işlerinde kullandığı parçaları faturaları garanti belgeleri ve çıkan eski parçaları size iade etmelerini isteyiniz bu istediklerinizden herhangi birini veremeyen bir firma kesinlikle uzmanlık vasfı yoktur ve bilgisayarınızın emin ellerde olduğundan emin olamazsınız. Merdiven altı işletmelere götürdüğünüz bilgisayarınızın tamiri esnasında sizin bilgisayarınızın orijinal parçalarının değiştirilmesi bile görülebilir bu gibi durumlar ile karşılaşmamanız için uzman kadrosu olan güvenilir ve uzun zamandır servis işlemlerini yapmakta olan servislere götürerek bilgisayarlarınızın onarım işlemlerini Yaptırınız. Bilgisayar Tamiri yaptırmadan önce mutlaka bilgisayarınızın seri numarasını ve faturanızı yanınızda bulundurun her ihtimale karşı teslim alırken bilgisayarınızı Karşılaştırma yapabilirsiniz.

bilgisayar tamiri tamir edilsin

Bilgisayarınızı Servise Öncesi Ve sonrası Yapmanız Gerekenler;

  • Bilgisayarınız eğer açılıyorsa bilgisayarınızdaki özel verilerinizi mutlaka yedeğini alınız
  • Bilgisayarınız açılacak durumda değil özel dosyalarınızın gizliliğinden şüpheleniyorsanız eğer bilgisayarın hard diskini söktürerek işleme başlayabilirsiniz Her serviste kullanılmakta olan bir hard disk mutlaka vardır.
  • Bilgisayarınızın resimlerini çekebilirsiniz merdiven atı servislere kullanılan alanların yetersizliği yüzünden bilgisayarınızda ezilme veya çizilme olabilir dikkatli olmanızı öneririz.
  • Bilgisayarınızın ekipmanları ile teslim ettiyseniz eğer mutlaka üstüne adınızın yazdığı bir kâğıt bulundurun kolay çıkmamasına özen gösterin servisteki personelin size iade ederken sizin olduğundan emin olunuz.
  • Bilgisayarınızı Yetkisi servis dahi olsa bilgisayarlarınızda kullanılan parçaların orijinal olması bilgisayarınızın ömrünü uzatacaktır.
  • Bilgisayarınızın emin ellerde olması için uzman firmalara teslim edin.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin