Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

İphone Telefonlarda Aşırı Derecede Isınma Sorunu

İphone Telefonlarda Aşırı Derecede Isınma Sorunu

İphone tamiri yapan firmaların tamir işlemi yaparken karşılaştığı başlıca sorun telefonun aşırı derecede ısınması sorunudur. Bu sorunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler telefonun aşırı derecede ısınmasına yol açmaktadır. Aşırı derecede ısınan telefonlar da yavaşlamalar ve donmalar yaşanmaktadır. Bu yavaşlamalar ve donmalar zamanla tekrar ettiğinde telefonun ömrü de kısalabilmektedir. Bu sorunun ve ileride yaşanacakların farkında olan kullanıcılar sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli çözüm yöntemleri bulmuştur. Bu yöntemlerle telefondaki ısınmalar az da olsa giderilmiştir. Dilerseniz şimdi telefonlarda yaşanan ısınmaların nedenleri ve bunlara alınacak önlemleri aşağıdan maddeler halinde inceleyelim.

Güncellemeler Sonucu Yaşanan Isınmalar

Üretici firmalar ara ara telefonlarda güncellemeler yapmaktadır. Yapılan bu güncellemeler her ne kadar güvenliği üst safhaya çıkartsa da telefonların aşırı derecede ısınmasına da neden olabilmektedir. Bu ısınmalar sonucunda telefonda yavaşlamalar yaşanmaktadır. Ayrıca üreticiler telefonları bilerek de yavaşlatmaktadır. Kuşkusuz ki firmaların bunu yapmasındaki başlıca amaç daha çok ürün satışı yapmaktır.

Arkaplanda Çalışan Uygulamalar

Arka planda çalışan uygulamalar işlemciyi yorabilmektedir. Yorulan işlemci telefonun ısınmasına neden olmaktadır. Isınan telefonlarda da donmalar ve yavaşlamalar yaşanabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için arkaplanda işlem yapılmayan uygulamaları durdurmak gereklidir

Eskiyen telefonlar

Kullanılan iphone telefonun zamanla yavaşlaması telefonun ısınmasına sebebiyet vermektedir. Zamanla yıpranan telefonlarda da gerek yazılımsal sorunlar gerekse donanımsal sorunlar sonucunda ısınmalar yaşanabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için maalesef ki yeni bir telefon almadan başka çözüm yöntemi bulunmamaktadır.

Donanımsal Anlamda Yaşanan Problemler

Yazılımsal sorunların yanı sıra telefonun aşırı derecede ısınmasındaki en büyük rolü donanım üstlenmektedir. Zamanla eskiyen veya bozulan donanımlar telefonun ısınması sonucu yavaşlamasına sebebiyet verebilmektedir. Pil yani bataryalardaki problemler donanımsal sorunlara örnek olarak gösterilebilir. Zamanla şarj almada zorlanan ve hızlı şarj tüketen telefonlar ısınma sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için iphone telefonunuza yeni bir batarya takmalısınız. İphone telefonlarda batarya değişiminin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde incelemek için yazılarımızda konuyla ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin