Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Bilgisayar seçimi nasıl yapılmadır ?

Bilgisayar seçimi nasıl yapılmadır ?

Gelişen bilgisayarlar ile birlikte kullandığımız teknoloji ile bilgisayarların arızalanma olasılıkları da değişmektedir bu neden ile her bilgisayarın kendine özgün kronik olarak fabrikasyon problemleri mevcuttur. Bu gibi problemler ile karşılaşmamak için alacağınız bilgisayarları iyi araştırmakta fayda olacaktır bazı modellerde forumlarda bilgiler ile önlem almış olacaktınız bu neden ile bilgisayar almadan önce mutlaka araştırma yapmanızda fayda olaraktır. Bilgisayar almadan önce araştırma yaparak alacağınız bilgisayarların hakkında daha fazla bilgi alışverişi yapmış olacağınızda istediğiniz bilgisayar sizlere göre mi değil mi iyice anlamış olacaksınızdır. Alacağınız bilgisayar sizin isteklerinize göre değişiklikler alacaktır oyun için alınan bilgisayarlar grafik kartlarının ve ram oranlarının yüksek olması iyi olacaktır sizin oynamak istediğiniz oyunlara ev içi kullanıma göre bir bilgisayar alacaksanız eğer bütçenize göre bir bilgisayar almanız yeterli olacaktır. Kullanacağınız bilgisayarın sizin ne amaçlı kullanacağınıza göre değişiklikler gösterir bu neden ile bilgisayar almadan önce mutlaka araştırma yapmanız ve faydası olacaktır.

Bilgisayar hızı nasıl olmalıdır ?

Bilgisayar alacaksanız eğer bilgisayarınızı ne amaçlı kullanacağınıza göre bir bilgisayar seçimi yapmalısınızdır. Bu bilgisayar ofise kullanacaksanız eğer sürekli açık olacağından dolayı ısınma problemi yaşamamalısınız aksi takdirde bilgisayarınız ısınma yüzünden anakart problemi olacaktır ve performasına yansıyacaktır ısınması.

Bilgisayarınızı oyun amaçlı alıyorsanız eğer bilgisayarınızın ekran kartı ram ve harddisk kapasiteleri yüksek olmasında fayda olacaktır sürekli gelişen oyun teknolojisi yüzünden ekran kartı ve ram yüksekliği sayesinde gelişimleri oynayarak takip edebilirsiniz.

Bilgisayarlarınızın bakımlarını düzenli yapmalısınız. Bilgisayarlarınızın garantisi kalmamış ise eğer düzenli bakım gerektiriyorlardır. Fanlarının arasına toz gitmesi zaman ile fanların yavaşlamasına neden olacağından dolayı bilgisayarınız soğutma sistemi zorlanacak ve anakart yanmasına neden olabilecek büyük problemler ile karşılaşabilirsiniz. İşlemci İzolasyonu  zaman içinde işlemcinizin üstündeki izole macun özelliğini yitirerek işlemcinin soğuması gereksinimini yerine getiremez hale gelecektir bu işlemci macununun değişimi kullanımıza göre değişmektedir ısınma problemi olan bilgisayarlarda mutlaka bilgisayar servislerine giderek bilgisayarınızın bakımını yaptırınız. Ucuz bilgisayar servisleri hakkında araştırma yapmalısınız. Ancak ucuz bilgisayar servisi ararken mutlaka dikkat etmelisiniz ki bilgisayarınızdan olmayasınız gittiğiniz servis uzman ve uzun zamandır sektörde faaliyet göstermelidir.

bilgisayar tamiri ve servisi

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin