Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Bilgisayar ve Laptop Ekranlarında Yaşanan Sorunlar

Bilgisayar ve Laptop Ekranlarında Yaşanan Sorunlar

Bilgisayarlara oranla popülaritesini arttıran dizüstü laptoplar artık elimiz ayağımız olmuş durumda. Fakat bilgisayarlar da devamlılığını çoğu alanda sürdürmeye devam etmektedir. Her ne kadar bu cihazlar işimize yarasa da bizlere yaşattığı birtakım sorunlarda vardır. Bu sorunlar biz kullanıcıların canını oldukça sıkmaktadır. Her ne kadar bu konuda bizlere bilgisayar ve laptop tamiri yapan firmalar yardımcı olsa da bu durumdan hiç haz etmemekteyiz. Bu tür problemlerden başlıcası ekran yani monitör sorunlarıdır. Bu sorunların neler olduğu ve çözüm yöntemlerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Laptop Ekranlarında Yaşanan Sorunlar ve Bu Sorunların Giderilmesi

Ekran Kırılması
Ekran kırıklıkları laptoplarda yaşanan en büyük problemlerden biridir. Bu problemin giderilmesi için her ne kadar garantili olan ürünler işimizi görse de garanti kapsamındaki cihazlar başımızı oldukça büyük derde sokmaktadır. Başlarda küçük çiziklerle başlayan bu kırılmalar ilerleyen dönemlerde yerini ekranın hiçbir şekil de kullanılmamasına bırakacaktır. Bu sorunun giderilmesi için ne yazık ki ekran değişiminden başka çözüm yöntemi yoktur.

Ekranlardaki Ufak Lekeler
Ekranda oluşan ufak lekeler monitörde renk kaymalarına sebebiyet vermektedir. Renkleri kayan monitörde işlem yapmak gerçekten de güçtür. Bu sorunun üstesinden gelmek için yetkili bir laptop tamiri firmasıyla görüşülmeli veya ürün garanti kapsamındaysa hemen ürünün tamiri yapılmalıdır.

Ölü Pikseller
Ölü piksel sorunu genellikle LCD ekranlarda görülmektedir. Bu ölü pikseller genellikle ürünü aldıktan birkaç yıl sonra karşımıza çıkmaktadır. Ekranda bulunan noktanın siyah veya beyaz bir şekilde kalıp tepki vermemesi bir ölü pikselin göstergesidir. Bu sorunun giderilmesi için garanti kapsamındaki ürünler 3 ölü piksele kadar hizmet vermektedir. Eğer 2 ölü pikselden az bir hasarla karşı karşıyaysanız ne yazık ki bu sorunu çözme de yetkili firmalar sizlere yardımcı olmamaktadır. Fakat 3’den fazla hareketsiz noktalara sahipseniz ekranınızı onarmanın vakti gelmiş demektir.

LCD İnvetörlerde Yaşanan Sorunlar
İnvertör kısaca LCD ekranların arasında bulunan elektrik alışverişini sağlayan parçadır. Bu parçanın bozulması sonucunda ekranın gidip gelmesi veya ekrana hiç görüntü gelmemesi yaşanan sorunlar arasındadır. Bu parça olmadan da ekranımız çalışır fakat ekran aydınlanamaz ve ekran sönük kalır bu sorunun giderilmesi için LCD ekrana uygun yeni bir invertör alınmalıdır.

LCD Ekranlarda Rastlanan Floresan Arızaları
İnvertörle aynı belirtide olan flören arızası sonucunda ekranda sönük bir görüntü oluşacaktır. Bu sorunda bilgisayar çalışır fakat ekrana gelen görüntü belirsiz olur. Bu sorunun ortadan kalkması için yetkili servisler hem invetörü hem de floresanı değiştirmektedir. Buda maliyeti arttıracaktır. Fakat uzman kişiler tarafından yapılan analizlerde öncelikli olarak sorun kaynağı tespit edilip duruma göre işlem yapılır. Sektöründeki 15 yıllık tecrübesiyle laptop tamiri yapan firmamızla iletişime geçerek sizlerde bu gibi sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin