Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Cep Telefonu Tamiri için Gerekli Malzemeler

Cep Telefonu Tamiri için Gerekli Malzemeler

Akıllı cep telefonları kuşkusuz ki günümüzün en çok tercih edilen teknolojik aletlerinin başında geliyor. Bu alet ile mesajlaşma, bilgi edinme, müzik izleme, video izleme gibi işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebiliriz. Bu işlemlerin zamanla sıklaşıp cihazın yavaşlayıp, donmasını sağlaması veya herhangi bir kaza yaşandığında cep telefonlarının kolay bir şekilde bozulması kullanıcıların sıklıkla yaşadığı problemlerden biridir. Bu bozulmalar veya donamalar için akıllı telefon tamiri yapan firmalar imdadımıza yetişmektedir. Bu firmalar gerekli malzemelerle bozulan telefonu kolaylıkla onarabilmektedir. Bu onarım işlemi için gerekli araç ve gereçleri aşağıdan maddeler halinde açılamasıyla beraber bulup telefonlarınızın nasıl tamir edildiği konusunda az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vantuz Pense

İphone ve Android işletim sistemlerine sahip ürünlerin ekranlarının bozulması veyahut kırılması kullanıcılar açısından pek hoş karşılanmamaktadır. Bu arızanın giderilmesi için problemin asıl kaynağı tespit edilmelidir. Bu tespit işlemi içinde telefonun ön camının içi açılması lazımdır. Ekranı koruması için taktırdığımız kırılmaz camlar telefon içinin açılmasını zorlaştırmaktadır. Bu soruna çözüm olarak üretilmiş bu pense ile kırılmaz camlar hasar almadan telefondan çıkartılabilir. Basit bir bastırma işlemi ile gerçekleştiren bu çıkarma işlemi akıllı telefon tamiri yapan firmalar için bulunmaz bir veli nimettir. Ayrıca telefonun içi açılıp sorun analiz edilip giderildikten sonra kırılmaz cam yerine tekrardan takılabilir.

Saç Kurutma Makinaları

Ekranların ayrılması için yeni çıkan telefonlarda bir yapışkan bir nesne bulunmaktadır. Bu yapışkan telefonun ayrılmasını zorlaştırmaktadır. Bu zorluğun olması kuşkusuz ki kullanıcılar açısından önemlidir fakat tamir yapan firmalar için bu büyük bir sorundur. Bu yapışkanın kolay ayrışması için imdadımıza saç kurutma veya ısı tabancaları koşmaktadır. Bu ürünler yapışkanı yumuşatarak cihazın daha kolay ayrılmasını sağlamaktadır.

Manyetik Mat

Ekranı ayrışan telefonlar da parçaların kaybolması kuşkusuz ki tamir yapan kişilerin oldukça sorunlardan biridir. Bu durumu ortadan kaldırmak için imdadımıza manyetik bir mat koşmaktadır. Bu mat parçalarla uyumlu bir şekilde çalıştığından dolayı ufak parçaların kaybolma riskini azaltmaktadır.

Kullanılmayan Kredi Kartları

Tamir yapılırken bazı parçaların ayrılması güç olduğundan dolayı kredi kartları oldukça tercih edilmektedir. Kartın sivri yapısının bulunmaması bizleri delinme gibi korkularla baş başa bırakmamaktadır. Özellikle kartlar yapışkanlı batarları oynatmak için sıklıkla kullanılmaktadır.

Büyüteç

Kuşkusuz ki telefonlardaki ufak parçaların gözle görünme olasılığı gözünde problem yaşayanlarda oldukça sorun teşkil etmiştir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için büyüteçleri gönül rahatlığıyla kullanabiliriz.

Yukarıda belirtilenler onarım işlemi yapılırken başlıca kullanılan aletlerdi. Bu aletlerin yanı sıra gitar penaları ve masa lambasını da onarım işlemi yaparken görmek mümkün. Sizlerde bir tamir işine kalkışacaksanız bu araç ve gereçleri rahatlıkla kullanıp işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin