Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

IPhone Batarya Değişim Nasıl Yapılır?

IPhone Batarya Değişim Nasıl Yapılır?

Günümüzde her neredeyse işimizi telefonumuz üzerinden gerçekleştiriyoruz peki bu kadar çok kullandığımız telefonumuzun pil ömrüne etkisi nasıl arttırabiliriz ve daha uzun sürede pil sağlığını sağlayabiliriz ki bu konular üzerinde sizlere bilgiler aktaracağız.

Bataryanızın sağlığı açısından telefonunuzu kullanma alışkanlığımızdan vazgeçemesek de telefon hayatımızın vazgeçilmezi halini gelmiş durumdadır bataryanızın ömrü nasıl uzatabileceğiniz konusunda bilgiler veriyoruz.

Batarya Ömrü nasıl uzatılır?

  • Ortam sıcaklığı ile pilinizin ömrüne direkt olacak etkisi vardır. Tasarımsal olarak dizayn edilirken ortalama sıcaklık değerleri 16 ile 22 derece olarak hesaplanmıştır bu sıcaklıklarda pil ömrü daha fazla olacaktır.
  • Kullanmakta olduğumuz koruyucu kılıflar ısınma gibi cihazın sağlıksal problemlerine yola açaktır bu neden bazı tür kılıfların cihazın ısı transferini etkisi yüzünden kılıf olmadan sarj etmenizde fayda olacaktır.
  • Güncel Yazılımlar kullanın İOS sürümünüz en güncel sürümlerinde verdiği sarj performansını koruyucu etkiler vermektedir bu neden ile cihaz performansını etkileyecek olan son sürümleri yüklemenizde fayda olacaktır.
  • Pil ömrünü uzatmak için Otomatik Parlaklık ayarını açın veya ekranın parlaklığını azaltın.
  • Düşük güç modunu etkinleştirerek cihazınızın daha uzun sürede kullanmanızı sağlayacaktır.

IPhone Batarya değişimleri yetkili servislerin yapması gereken önemli işlemlerdir bu işlemi kendiniz yada işin uzmanı olmayan kişilerce yapılması durumunda telefonunuzun anakartı ekran bağlantısı ve home tuş bağlantısında problemler yaşayabileceğiniz gibi daha bir çok problem ile karşılaşabilirsiniz. iphone batarya değişimi işlemi kesinlikle uzman kişilerce yapılması gereken önemli işlemdir bu işlemi yapan kişinin daha önceden bu gibi birçok önemli işlemde uzman olduğundan emin olmalısınız.  Batarya değişimi yapan kişiler orijinal batarya kullanması gerekmektedir orijinal olmayan birçok batarya telefonunuzda çeşitli arızalara yol açacaktır bu arızaların başında aşırı ısınma gibi problemler başı çekmektedir bu problemlerin devam etmemesi için orijinal yedek parça ile değişimin yapılması gerekmektedir. Ucuz telefon tamiri yaptırmak isterken telefonunuzu tamamen kaybetme ihtimalinizi gözünüzün önüne almalısınız ki orijinal olmayan yedek parçaların telefonunuzda vereceği yeni hasarların sizin isteğiniz ile oluşacağının farkında olmalısınız. IPhone batarya değişimi işlemini uzman kişinin yapması gereken önemli işlem oluşunun diğer nedeni ise batarya içerisinde bulunan maddelerin hava ile teması olması durumunda patlama olmasıdır bataryanın çıkarılması işleminde herhangibi bir yanlış müdahale sonucu telefonunuzun alev alarak gözünüzün önünye yanmasını izleyebilirsiniz. Telefonunuzu emin ellere teslim etmenizde her zaman fayda olacaktır.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin