Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

İphone Telefonlarda Ram Temizleme Nasıl Yapılır?

İphone Telefonlarda Ram Temizleme Nasıl Yapılır?

Rastgele erişim belliği olarak bilinen ram tüm telefonlarda kullanımı bulunan bir donanım parçasıdır. Verilerin kısa süreli olarak tutulduğu bu belliğin aşırı derecede dolu olması telefonun yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bu yavaşlıklar her ne kadar istenilmeyen bir durum olsa da bu sorunu gidermek biz kullanıcıların elinde. Telefonların yanı sıra tabletlerde de bu sorunla karşı karşıyaysak aşağıda bulunan adımları izleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ram temizlemenin yapılması telefonunuzun performansını arttıracaktır.

İphone Ram Temizleme

İphone tamiri telefonların kullandığı İOS işletim sistem her yönüyle görevlerini eksiksiz bir şekilde yapmaktadır. Fakat bu durum bazen yetersiz kalabiliyor. Bunun içinde kullanıcılar ram temizleme işlemi yapmalıdır. Aynı zamanda yapılan bu temizleme işlemi İPad tabletlerde de geçerlidir. Kısa süreli bir işlem olan ram temizleme yöntemi aşağıdaki gibidir.

Ram temizleme işlemi için telefonunuzda ilk olarak güç tuşuna basmalısınız. Birkaç saniye süren bu işlem sonucunda karşınıza “Kapatmak için kaydırın” yazısı gelecektir. Bu yazıyı kapatmak için kaydırın işlemi yapmadan ana ekran tuşu yani home tuşuna birkaç saniye basın. Bu işlem sonucunda telefonunuz ana ekrana dönecektir. Buda ramin başarılı bir şekilde temizlendiğinin bir göstergesidir. Normalde yeniden başlatma ile aynı kapıya çıkan bu yöntem daha pratik olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

İphone X bildiğiniz üzere home tuşu artık kullanılmamakta ama bu rami temizleyemezsiniz anlamına gelmiyor. Telefonun Assistive Touch özelliği ile kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem telefonun performansını büyük orada arttıracaktır. Aynı zamanda ram temizleme işlemi yaptığınızdan dolayı uygulamalarınız açılırken baştan açılacaktır. Buda sizlere hızlı bir telefon deneyimi sunacaktır.

Oldukça basit bir işlem olan ram temizleme iphone telefonlara uygulandığında telefonun performansını arttıracaktır.  Performans artışının yanı sıra arkaplanda çalışan uygulamaların olmaması şarjın hızlı tükenmesi sorununu azda olsa ortadan kaldıracaktır. Sizlerde yukarıda belirtilen adımlara uygulayarak iphone telefonlarınızı hızlandırabilirsiniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin