Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

IPhone Ekran Değişim Ücretleri Ne Kadar ?

IPhone Ekran Değişim Ücretleri Ne Kadar ?

Cep telefonlarında genel olarak ekran arızaları ile karşılaşmaktayız özellikle son zamanlarda telefonların ekranlarının ithal olarak gelmesi nedeni ile dolardaki artış ile zamlanan yedek parça fiyatlarına bakacak olursak telefon tamiri yaptırmak bir hayli zorlaştı. Telefonlarımızın ekranının darbelere ve çizilmelere korumak için ekran koruyucu ekipmanlar ile desteklemekteyiz ancak bu ekipmanların bazıları telefonumuzun ekranını korumaktan çok telefona zarar dahi vermektedir bu neden ile telefonumuzun ekranının korumamız bir hayli zorlaştı aldığımız ekran koruyucu cam filmler ne kadar güvenilir bilemiyoruz her köşe başında satılan 5 TL fiyatlarla ekran koruyucu adında satılan ürünler genellikle en ufak darbeye dahi dayanmadan kırılıyor ve bu aldığımız ürünler telefonumuza koruyucu gözü ile bakarken zararlar vermektedir. Kırılma esnasında telefonunu camına zarar vermesi de mümkün olan bu ürünleri alırken temkinli davranmamızda fayda olacaktır.

Ekran değişimleri özellikle IPhone kullanıcılarına çok fazla yük olmaktadır bu yük maddi açıdan daha fazla olması nedeni ile apple yetkili servislerinin verdiği yüksek ücretler kullanıcıların ceplerini yakmaktadır. IPhone ekran değişimi oldukça basit bir işlem gibi gözükse bile internetten izleyerek yapılacak bir işlem değildir. Uzman olmayan kişilerce yapılan işlemler telefonunuza geri döndürülemez zararlar verebilir bu neden ile telefonunuzu uzman kişilerce ekran değişimi yaptırmanızda fayda olacaktır.

Apple Türkiye için bu yıl içinde yaptığı zamlar nedeni ile telefon ekran değişim ücretlerinde çok fazla bir artış oldu bu artışın bir diğer nedeni ise dolardaki oynama olacaktır ki yedek parça sektöründe orijinal olmayan ürünlerde dahi fiyatlar artışı oldu bu neden ile cebinizde fazla para çıkmasını istemeyiz iphone ekran değişimi  yaptırırken telefonunuzun ekranının sağlam ve güvenilir bir servis ile tamir işlemini yaptırınız en azından telefonunuzun ekranını değiştiren servis size ekran için garanti vermesi gerekir ki telefonunuzu yaptırdıktan bir ay sonra tekrar telefon tamircisi aramaya gerek duymayasınız.

Apple Servislerindeki yoğunluk ve apple ürünlerindeki fiyat artışı telefon tamircilerinin ekran değişimi yaparken orijinal parça kullanımını zorlaştırmış olsa da orijinal ürünlerin kullanılmasını önermekteyiz orijinal olmayan ürünlerde telefonunuza başka zararlar verme ihtimali bir hayli fazladır.

 

Apple Türkiye için ekran onarım ücret listesi aşağıdaki gibidir.

iPhone modeli

Yalnızca ekran onarımı

Diğer hasar

iPhone XS Max

2.190 TL

6.499 TL

iPhone XS, iPhone X

1.899 TL

5.699 TL

iPhone 8 Plus

1.199 TL

4.199 TL

iPhone 8

999 TL

3.799 TL

iPhone 7 Plus

1.139 TL

3.799 TL

iPhone 7

999 TL

3.099 TL

iPhone 6s Plus, 
iPhone 6 Plus

1.139 TL

2.299 TL

iPhone 6s

999 TL

1.899 TL

iPhone 6

869 TL

1.899 TL

iPhone SE, iPhone 5s,
iPhone 5c

869 TL

1.299 TL

 

 

 

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin