Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

İphone Telefonlarda Pil Ömrünü Arttırma

İphone Telefonlarda Pil Ömrünü Arttırma

İphone tamiri yapan firma veya kişilerin sıklıkla karşılaştığı problemlerden biri telefonların pillerinin yanı bataryalarının hızlı bir şekilde tükenmesidir. Bu sorun yeni bir batarya alabilmeye kadar gidebilmektedir. Her ne kadar problemin çözümü için başvurduğumuz iphone tamiri firmaları bulunsa da bu sorunu kullanıcılar da rahatlıkla giderebilir. Dilerseniz bu işlemin nasıl yapıldığını aşağıdan maddeler halinde inceleyelim.

Telefonu Uçak Moduna Alma

Telefonunuzun şarjı az ve arama yapmanız gerekiyorsa kuşkusuz ki telefonun hızlı şarj olması için ayarlardan cihazı uçak moduna almanız gereklidir. Uçak moduna alınan telefonlar pili daha hızlı doldurmasının yanı sıra ara ara telefonu uçak modunda bırakmak cihazın batarya ömrünü arttıracaktır. Ayrıca bu işlem iphone telefonların yanı sıra android telefonlarda da uygulandığında aynı performansı vermektedir.

Şarjdayken Telefon kullanımı

Hemen hemen hepimiz telefonları şarjdayken kullanmışızdır. Bu durum hem bataryanın ömrünü kısaltıyor hem de telefonun hızlı ısınmasına sebebiyet veriyor. Bu durumla karşılaşmamak için telefon şarjdayken yukarıda da belirttiğim gibi telefonu uçak moduna alıp şarj %100 olunca cihazı kullanmalısınız.

Sinyal Gücü Düşük Alanlarda Hızlı Şarj Tüketimi

Telefon sinyalinin düşük olduğu durumlarda arama veya birtakım işlemlerin yapılması telefondaki pilin hızla bitmesine sebebiyet vermektedir. Bunun başlıca sebebi sinyalin düşük olmasıdır. Düşük olan sinyalde daha fazla enerji gerekecek buda telefonun şarjını bitirecektir. Bu sorunu gidermenin en etkili yolu telefon sinyalinizin düşük olduğu durumlarda arama yapmamanızdır.

Arkaplan Duvar Kağıdı

Çok desenli ve göz alıcı yüksek boyutlu görsellerin arkaplan olarak seçilmesi enerji tüketimini arttırmaktadır. Buda doğrudan pilin hızla tükenmesine neden olmaktadır. Bu soruna arka planı siyah renk olan bir görsel seçmek en iyi çözümdür.

Yukarıdaki maddelere uyduğunuz halde telefonunuzun şarjı hızlı bir şekilde tükeniyorsa bunun en büyük sebebi şişmiş yani bozuk bataryadır. Bozuk olan bataryalarda hem hızlı pil bitmekte hem de telefon aşırı derecede ısınmaktadır. Bu ısınmalar telefonun performansını düşürmektedir. Telefonunuza uygun yeni bir batarya almak bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin