Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

MacBook Bataryanın Ömrünü Uzatma Yöntemleri

MacBook Bataryanın Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Macbook bilgisayarların genel olarak bataryasının uzun süre şarj ihtiyacına duymadan ortalama 8 saat gibi bir süre kullanabiliyor olmamızdan dolayı çok tercih sebebi olmuştur. Peki bu tercih sebebi olan şarj süresi kullandıkça azalmasından doğan sorunlar ile nasıl başa çıkabiliriz elektronik her cihazda olacağı gibi pil ömrü kullanma oranınıza göre bir zaman sonra tamamen işlevini kaybetmiş ve batarya artık batarya dolmayacaktır bu neden ile bataryanın yenilenmesi gerekiyordur.

Batarya ömrünü uzatan tüyolar;

  • Batarya tamamen dolduğunda elektriği kesin yani şarj kablosunu çıkartın.
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
  • Ekran parlaklığını düşürebilirsiniz.
  • Bir ağa bağlanma ihtiyacınız yok ise uçak moduna alınız cihazınızı.

Bataryanızın değişmesi gerektiğinde güvenilir bir servise Macbook bilgisayarınızı götürerek bataryanın değişimini sağlayınız. Macbook Tamiri işlemi yapan teknisyen tarafından genel bakımlarının da yapılmasını istemenizde fayda olacaktır yapmasını isteyeceğiniz bakımlar ise işlemci izolasyon macununun değişimi, işlemci soğutma fanının da oluşan tozların giderilmesi gibi ufak kontroller yaptırarak bilgisayarınızın tamirini ve bakımını yaptırmış olursunuz.

Macbook bilgisayarların bataryaları belirli bir devir sayısı kadar çalışması beklenir. Bu sayı bataryanın ömrü süresince toplam devir sayısının toplamıdır.

Macbook bilgisayarların hepsinde batarya ömrünü optimize ederek kolaylıkla uzun zaman kullanabilirsiniz. Apple Türkiye de yaptığı servis ücretlerindeki zamlar müşterilerini oldukça zor duruma soktu bu neden ile birçok macbook bilgisayar kullanıcısı tarafından farklı servislere gitmesine neden oldu peki gittiğiniz servis macbook tamiri konusunda ne kadar iyi anlayamayacağımız için servis size garanti vermesine özen göstermelisiniz. Bu garanti hem parça hem de işçilik için olmalıdır parça orijinal takılsa bile işçiliğin kötü olduğu durumlarda macbook tamiri yaptırmak isterken tamir ettireceğiniz bilgisayarınızdan olmayınız. Bilgisayarınızın bataryasının değişimi işleminde  olabildiğince orijinal parça kullanımına özen göstermeniz gerekiyor orijinal parçaların bilgisayarınızın sağlığında oldukça fark göstermektedir kullanılan yan sanayii parçalar ile orijinal parçaların karşılaştırılması durumunda orijinal parçanın kullanım süresi ve parçanın sisteme verdiği uyumluluk bilgisayarınıza verdiği performansına 100% olarak yansımaktadır bu yansıma bilgisayarınızda donmalar ve ısınmalar ile sonuçlanacaktır. Macbook bilgisayarınızın bataryasını 100% olması halinde şarja takılı olarak kullanmamanızı önermekteyiz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin