Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Laptop Klavye Değişimi

Laptop Klavye Değişimi

Günümüzde yaşadığımız sorunlardan biri laptopların ani hareketler sonucu klavyelerinde bulunan tuşların kırılması veya yerinden çıkması geliyor. Kırılan bu tuşların geri dönüşü maalesef ki yok. Aynı zamanda kırılmış alandaki fazlasıyla ihtiyaç duyulan tuşların kullanılamaması işlerimizi yamamamız gerçekten sinir bozucu. Bu soruna çözüm olarak başlıca yapmamız gereken ürünümüze yeni bir klavye taktırmak olacaktır. Peki bu yeni klavye nasıl takılır? dilerseniz buna yanıt bulacak yazımıza geçelim.

Laptop Klavyesi Nasıl Değiştirilir?

Bu değişimin nasıl yapıldığına geçmeden önce belirtmeliyim ki klavyenizin X marka olduğunu farz edelim bu X marka türündeki klavyeye Y marka bir klavye takarsanız bu durum hem estetik görüntü açıdan bizlere sorun yaşatacak hem de tuşların çalışmamasını sağlayabilecektir. Bu yüzden laptop klavyesi taktırmadan önce yapılması gereken ilk şey laptopun marka modeline göre bir klavye almak olacaktır. Bu marka model ürününüzün arka kısmında yer almaktadır.

Marka modelinize ait bir klavyeyi aldığınızı farz ediyoruz. Öncelikle olarak yapmanız gereken şey sorunlu olan klavyeyi çıkarmak olacaktır. Bu işlemi yaparken dikkat olmalısınız. Bu işlem ürüne ait farklılık gösterse de genellikle klavyenin kenarlarda bulunan aparatlar bulunmaktadır. Bu aparatlar söküldükten sonra bar olan vidalalar nazikçe yerinden çıkartılır. Daha sonra klavyeye ait bant donanım alanından sökülür. Yeni takılacak olan ürüne ait bant aynı şekilde çıkarttığımız yere takılır. Daha sonra tekrardan vidalama işlemi ve aparatların takılması yapıldıktan sonra yeni klavyemize kavuşulmuş olunur. Ben uygulamalı bir biçimde daha iyi anlıyorum diyorsanız da aşağıda eski bir Toshiba Satellite A300 A200 ürününe ait klavye değişim videosunda inceleyebilirsiniz.

Bu videonun yanı sıra her marka model için ayrı videolarda bulunmaktadır. Fakat bunların geneli İngilizce olduğundan dolayı arama yaparken marka modelden sonra konuyla ilgili İngilizce kelime yazılmalıdır. Yukarıda da belirtilen ürün üzerinden örnek vermek gerekirse örneğin "Toshiba Satellite A300 A200 Disassembly" şeklinde arama yapılabilir.Laptop tamri yapan firmalara iyi araştırınız

Bunların dışında benim bu işlere ayıracak vaktim yok, bu işlerden de pekte anlamam diyorsanız bu işleminizi yetkili bir firmaya yaptırmanızda fayda var. Günümüzde birçok konuda bizlere hizmetleri bulunan tamir edilsin firmamızla sizlerde iletişime geçerek bilgisayar, laptop, telefon gibi alanlarda yaşadığınız tüm sorunları rahatlıkla giderebilirsiniz.Laptop tamri ucuza kaçmamanızı öneriyoruz

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin