Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılır?

Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılır?

Gelişen dünyanın vazgeçilmez cihazları arasında yerini alan bilgisayarlar bugün hemen hemen her ev ve işyerlerinde karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayar olmayan dönemlerde bilgiye ulaşmak gerçekten de güçtü. Bu sorunu ortadan kaldıran teknolojik cihazlar ile gündelik işlerimizin yanı sıra oyun, çizim gibi birtakım işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Her ne kadar bu teknolojik ürünler işlerimi kolaylaştırsa da bizlere yaşattığı birtakım sorunlar mevcuttur. Bu sorunlar biz kullanıcıların canını oldukça sıkmaktadır. Var olan sorunları ortadan kaldırmak için bilgisayar tamiri, laptop tamiri yapan firmalar her ne kadar işimizi görse de karşılaşılan problemleri kullanıcılarda kolaylıkla çözebilmektedir. Dilerseniz şimdi bilgisayarlarda sık rastlanan sorunlar ve bunların çözümlerine geçelim.

Bilgisayar Onarımı Nasıl Yapılır?

Elektrik kesintilerinin sonucunda bilgisayarların arıza yapması karşılaşılan en sık problemlerden biridir. Aniden elektriklerin gitmesi sonucunda bilgisayarları açtığımızda ekrana görüntü gelmemesi bu arızanın sonuçlarındadır. Bu sorunun asıl kaynağı kasanın içerisinde bulunan güç kaynağıdır.

Güç kaynağı bozulan cihazlar ekrana hiçbir şekilde görüntü yansıtamazlar. Bu sorunla karşılaşmamak için öncelikli olarak yapmamız gerekenlerden biri kaliteli, sertifikalı bir güç kaynağı almak olacaktır. Yeni alınan güç kaynağıyla eskisini değiştirerek bu sorundan kurtulabiliriz.

Güç kaynağını değiştirdiğimiz halde bilgisayara güç geliyor fakat aynı şekilde ekrana görüntü gelmiyorsa bunun içinde bilgisayarda tüm parçaları söküp tekrardan takmamız gerekebilir. Parçaları sökmede herhangi bir sorunla karşılaşmamak için fişimizi güç kaynağından çekmemizde fayda var. Bunun yanı sıra daha önce bilgisayar parçalarını sökmediyseniz bu işlemi bilgisayar tamiri, laptop tamiri yapan firmadan yapmanızda yarar var.

Fakat bilgisayar parçalarıyla aranız varsa bu işlemi tamircilere gerek kalmadan kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken ilk olarak RAM’den başlayabilirsiniz. RAM’ı yerinden çıkartıp tekrar takarak ekrana görüntü gelmesini sağlayabilirsiniz. Ekrana halen görüntü gelmiyorsa RAM’e uyguladığınız yöntemlerin aynısını ekran kartına uygulayınız. Fakat bu işlemleri yaparken parçaların yerine tam oturduğuna dikkat edin. Aynı zamanda parçaları yerleştirirken tırnakların kırılmamasına da özen gösteriniz.

Yukarıda belirtilen sorunlar ve çözümler başlıca kullanıcılar tarafından karşılaşılan sorunlardır. Yukarıda ki belirtilen çözümleri sırasıyla deneyerek yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yukarıdaki belirtilenlerin dışında bilgisayarlarda karşılaşılan birçok sorun vardır. Bu sorunların neler olduğunu Tamir Edilsin firmamızla paylaşarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin