Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Dokunmatik Ekran Değişimi

Dokunmatik Ekran Değişimi

Akıllı telefonlarda sıklıkla içli dışlı olduğumuz alanların başında dokunmatik ekranlar geliyor. Bu ekranları parmağımızla kolaylıkla yöneterek birtakım işlerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu yapılan işlemlerde kullanılan dokunmatik ekranlar ekranın dış cam ve iç alanında bulunmaktadır. Sürekli olarak bu ekranlarla uğraşıyor olmamız ekranın bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bu bozulmalara en çok dokunmatik ekranının çalışmaması örneği verilebilir. Genellikle ekranla çok uğraşılması sonucu olan bu sorunların çıkmasındaki bir diğer sebep olarak kazalar gösterilebilir. Yanlışlıkla elimizden kayan veya düşen telefonlarda genellikle ekranlarda kırılma çatlama gibi sorunlar gözlemlenmektedir. Neyse ki bu sorunlarımıza hızır gibi yetişen akıllı telefon tamiri yapan firmalar var. Bu firmalar sorunun giderilmesi için çeşitli yöntemler ve yollar izlemektedir. Bu yöntem ve yolların nasıl olduğunu merak ediyorsanız aşağıdan yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dokunmatik Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Dokunmatik ekranların değişimi işlemi alanında uzmanlaşmış ve sektörde öncü olan tamir edilsin firması tarafından yapılmaktadır. Sektörde tecrübeli olan kişiler tarafından yapılması gereken bu sorun gerekli koşulların sağlaması durumunda işleme başlanmalıdır. Tabi bu işlem içinde personellere gerekli birtakım teknik araçlar gereklidir.

Gerekli donanımsal eksikler tamamlandıktan sonra ekran komple sökülmektedir. İç ekran, dokunmatik olan yer, dış panel gibi yerler bu sökülme esnasında gözlemlenen birtakım aşamalardır. Bu alanlar dikkatli bir şekilde söküldükten sonra arıza tespiti yapılmaktadır. Yapılan bu arıza tespitinin sonucunda ekranın değişmesi gibi bir durum söz konuyaysa bu durum hemen gerçekleştirilmelidir. Fakat böyle bir işleme gerek yoksa sorunun asıl kaynağı çözüldükten sonra donanımlar tekrardan yerine geri takılmalıdır. Bu işlemi her ne kadar yazılı olarak uzun uzun anlatsak da videolu şekilde izlemeğe oranla içeriğimiz yetersiz kalacaktır. Bu yetersizlik durumunu ortadan kaldırmak için konuyla ilişkin videoları izlemek sizlerin yararına olacaktır. Bu gibi sorunları çözmek için gerekli zamanınız ve bilgi birikiminiz yoksa bu durumdan sizleri kurtarmak için imdadınıza akıllı telefon tamiri yapan firmalar koşmaktadır. Bu firmalardan biri olan Tamir Edilsin firmamız hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdan bulabilirsiniz.

Ekran Değişimi Yapan Firmalar?

Ekranınızın değişimi veya arızalanma gibi sorunların çözümünde firmamız sizlere en iyi hizmeti vermekten mutluluk duyacaktır. Akıllı telefonların yanı sıra sizlere donanımsal olarak birçok soruna çözüm bulan firmamız Mecidiyeköy’ün nadide akıllı telefon tamiri firmalarından biridir. Firmamız gerek müşterilerine gösterdiği ilgiyle gerek yapılan işi zamanında teslim etmesiyle müşterinin itibarını ve güvenini kazanmıştır. Üstelik müşterileri için servis takip scripiti geliştiren firmamız sürekli olarak ürünlerinin durumunu merak edenlerin problemine adeta şifa olmuştur.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin