Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

MacBook Bilgisayarlarda Yaşanılan Problemler ve Çözümleri

MacBook Bilgisayarlarda Yaşanılan Problemler ve Çözümleri

Bilgisayarlar ve laptoplar her geçen gün telefon kullanımının gerisinde kalsa da bu durum bu cihazların sonunun geleceği anlamına gelmez. Daha çok dizüstü kullanımın yaygınlaştığı günümüzde Macbooklar zirveyi kapmış durumdadır. Rakiplerine oranla daha çok satış alan ve kullanılan Macbooklar ile her türlü işlemlerimizi rahatlıkla giderebiliriz. Tabi her şeyin güzel bir tarafı olduğu gibi kötü tarafları da vardır. En ufak bir işlemde cihazların sorun çıkarması ürünün kötü taraflarına örnek gösterilebilir. Ufak ve büyük sorunların çözümü için her ne kadar Pc Macbook Tamiri yapan firmalar imdadımıza yetişse de belli başlı sorunları kullanıcılarda çözebilmektedir. Teknolojik cihazlarda başlıca yaşanan sorunları ve bu sorunların çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Apple Cihazlarında Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

Hızla Biten Bataryalar
Apple ürünlerinde yaşanan en büyük sorunlardan biri pil ömrünün çabuk bitmesi geliyor. Arka planda çalışan uygulamalar ve işlemler, hücresel veri ve bildirimler şarjın bitmesinde en önemli rolü oynayan etkenlerdir. Bu sorunun üstesinden gelmeniz için uzmanlar tarafından önerilen birkaç çözüm vardır. Gerekli yerlerde hücresel verinin açılması bu çözümlerin başında geliyor. Zaman zaman wifinin kapatılması hem cihazın hem de bataryanın ömrünü oldukça arttıracaktır.

Arka planda çalışan işlemler cihazın hızla ısınması ve pil ömrünü etkileyen bir diğer faktördür. Bu sorunu ortadan kaldırmak için cihazınızdan sırasıyla genel- arka plan işlemleri alanına girip kullanmadığınız uygulamaları durdurabilirsiniz. Bunların dışında bildirim gelen sosyal medya platformlarından bildirimi kapatarak da aynı şekilde pilden tasarruf yapabilirsiniz.

Apple Wifi Bağlanma Sorunu
İnternette kolaylıkla dolaşabilmemiz için bir internet sağlayıcısına ihtiyacımız vardır. Bu sağlayıcıya bağlanmak istediğimizde ara ara Apple ürünlerinde birtakım sorunlarla karşı karşıya gelmekteyiz. Cihazın sağlayıcıya bağlanamaması ve kesintilerin yaşanmasındaki başlıca sebep olarak ortamdaki diğer kablosuz sağlayıcılar gösterilebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Airdrop dan tüm bağlantıları yeniden başlanmanız gereklidir. Bu işlemi yaptığınız halde bir sonuç alamıyorsanız gerekli güncellemeleri almamışınız demektedir. Cihazınızla ilgili gerekli güncellemeleri alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ekranın Donup Kalması
Üründe birtakım işlemler gerçekleştirirken ara ara veya sürekli olarak cihazın donması kullanıcıların panik yapmasına neden olmuştur. Bu sorunu çözmek oldukça basittir. Birkaç saniyeliğine cihazın güç düğmesine basarak bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Ses Alamama Problemleri
Apple ürünlerinden olan iPad’lerde daha çok sesin gelmeme sorunuyla karşı karşıya kalınmıştır. Bu sorunu kilit ve home tuşuna basarak giderebilirsiniz. Bu işlemi 10sn kadar yapmanız gereklidir. Bu işinizi görmediyse sırasıyla ayarlar genel alanına gelerek cihazın sessizde olup olmadığını kontrol ediniz.

Cihazlar Yaşanan Yavaşlıklar ve Donmalar
Ürünlere yaşanan yavaşlıklar yeni bir cihaz almaya kadar gidebilmektedir. Halbuki bu sorunun asıl kaynağı biz kullanıcılardır. Yavaşlığın yanı sıra donmalarda kullanıcılar açısından pek hoş karşılanmamaktadır. Bu sorunun başlıca çözümlerini aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Ürünlerinizin yavaşlamasındaki başlıca unsur arka plan işlemlerinin yoğun olmasıdır. Arka planda birçok uygulamanın açık olması işlemcinin ısınmasına sebebiyet vermektedir. İşlemcisi ısınan ürünler bildiğiniz gibi yavaşlayacaktır. Gereksiz olan uygulamalarınızı durdurarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Cihazınızda bulunan video ve fotoğraflarda cihazın yavaşlamasındaki bir diğer etkendir. Fazla olan hafızalarda cihaz daha çok güç kullanımına gidecektir bu da beraberinde birtakım sorunları getirecektir. Hafızanızdaki boş olan fotoğraf ve videoları silerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bunların dışında arka planda olan yoğun fotoğraflarda cihazımızın donmasında büyük bir rol oynamaktadır. Yoğun, cafcaflı, hareketli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflardan uzak durarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki çözümleri uygulayıp halen cihazınızda hız sorunuyla karşı karşıysanız buna da bir çözümümüz var. Mecidiyeköy Pc Macbook Tamiri yapan firmamız aynı zamanda tüm Apple ve Diğer firmalara ait cihazların onarımını da üstlenmektedir. 15 yıllık tecrübeyle hizmet veren firmamızla sizlerde iletişime geçerek sorununuz hakkında görüşmeler yapabilirsiniz.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin