Şehiter Cihan Namlı Caddesi No: 12/A Mecidiyeköy

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Günümüzde en sık rastlanan sorunlar arasında telefonların suya düşmesi geliyor. Bu durum her ne kadar kullanıcılara sorun yaşatsa da bu sorunun üstesinden gelmek için imdadımıza akıllı telefon tamiri yapan firmalar koşmuştur. Bu firmaların yanı sıra kullanıcılarda ilkel tekniklerle sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilir. Tabi kullanıcılar bu işlemi yapması için süre çok önemlidir. Bu süreyi doğru değerlendirirsek bu firmalara ihtiyacımız kalmayacaktır. Sürenin önemli olduğu kadar telefonu kurulama yöntemleri de önemlidir. Bu yöntemlerin neler olduğunu merak edenler için hazırladığımız yazımızı aşağıdan inceleyerek bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda bu yöntemleri gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Hızlı Refleksler Her Zaman İyidir

Telefonun suya girmesi durumuyla karşı karşıya kalındığında zaman çok aceleci davranmalıyız. Suyun telefondaki iç donanımlara zarar vermemesi içi hızlı refleks hareketleriyle telefonu sudan çıkarmalıyız. Bu sudan çıkarma işlemi her ne kadar sizlere komik gibi gelse de bu işlemin hızlı yapılmaması telefon kısa devre yapıp hiç çalışmamasına sebep olabilir.

Zararın Neresinden Dönersek Kardır
Telefon sudan hızlı bir şekilde çıkartıldıktan sonra donanımların kısa devre yapmaması için cihazı kapatmalıyız. Bu durum her ne kadar hızlı bir şekilde yapılırsa kalıcı hasardan kurtulma şansımız bir o kadar çok artacaktır.

Sıra Batarya ve Diğer Donanımlarda
Telefonun sudan çıkartılıp kapatılması durumlarından sonra hızlı bir şekilde bataryayı da telefondan çıkarmalıyız. Sonuçta telefonlar enerjilerini bataryalardan almaktadır. Bu enerjinin suyla temas etmesi kullanıcıları istemedikleri durumlarla karşı karşıya bırakabilir.

Telefon bataryasının yanı sıra cihaza takılı olan hafıza kartı, sim kartı, kulaklık gibi teknolojik aletlerde telefondan sökülmelidir.

Kurutma ve Bekleme Süreçleri

Yukarıda belirtilen işlemler sırasıyla yapıldıktan sonra asıl önemli olan hususa geçmiş bulunuyoruz. Bu hususun tam kendisi ıslak telefonun kurtulması işlemidir. Bu işlem için çeşitli yöntemler bulunsa da bunlardan pirinçle ve fasulyeyle kurutma en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemler arasındadır. Tabi telefonlar bu gibi ortamlara bırakılmadan önce temiz kuru bir bezle hafifçe cihazın ıslak olan yerleri kurutulmalıdır.

Bu işlem yapılırken yapılan en büyük hatalardan biri kurutma işlemi için saç kurutma makinasının kullanılmasıdır. Bu makinanın kullanılması cihaza sudan daha çok zarar vereceğini uzmanlar belirtmiştir. Bu nota da uyduktan sonra tek yapmanız gereken şey beklemek.

Beklemek evresi ortalama 1 gün ila 2 gün arasında değişmektedir. Yapılan işlemin sonuçlarını görmek için kullanıcılar her ne kadar sabırsızlansa da beklemek her zaman iyidir. Beklemeden güç düğmesine basılarak açılan telefonlar, donanımlarının kısa devre yapmasına sebep olan bir diğer faktördür. Yani bir taraftan yapıp diğer taraftan bozmak tam da bu olsa gerek.

Her ne kadar işlemlerin doğru yapılması telefon açılmasına mani oluyorsa endişelenmenize gerek yok çünkü akıllı telefon tamiri arızalanmalarına çözüm olarak tecrübeli kadrosuyla hizmet veren tamir edilsin firmamız sizlere her türlü arızalanma konularda yardımcı olmaktadır.

Benzer Bloglarımız

Siz Yorulmayın Biz Sizi Ararız! iphone tamiri nasıl yapılır öğrenin hemen

Bilgilerinizi Verin Biz Sizi Arayalım.


telefon tamiri tamir edilsin